Svarcelšana Jauniešiem


Olimpiskā svarcelšana jauniešiem
Šos treniņus arī apmeklē bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 17 gadiem. Svarcelšanas nodarbību galvenais uzdevums ir apgūt olimpiskās svarcelšanas vingrinājumus – raušanu un grūšanu. Vispirms jaunie censoņi nostiprina vispārējo fizisko sagatavotību un tikai tad ķeras klāt svarcelšanai. Treniņu pamatā ir daudzi un dažādi speciālie vingrinājumi, kas ļauj pilnvērtīgi un kvalitatīvi attīstīt vingrinājumu tehniku un pilnveidot fizisko sagatavotību.


Koordinācija, līdzsvars un lokanība – šo fizisko īpašību kopums ir pamatu pamats, kas ļaus sportistam vingrinājums veikt kvalitatīvi un tehniski pareizi. Lokanību ir būtiski attīstīt jau pirmajos treniņos, lai pilnvērtīgi apgūtu visu svarcelšanas tehniku un kustību kopumā.


Spēka treniņos tiek nostiprinātas galvenās muskuļu grupas, īpašu akcentu liekot uz lielo muskuļu grupu, kāju, roku un muguras muskuļu attīstīšanau.  Spēka attīstīšana svarcelšanas treniņu procesā ieņem būtisku lomu, jo spēka treniņi veido stingru un stabilu ķermeni, kas ļauj pilnvērtīgi un kvalitatīvi piedalīties treniņu procesā un veicināt sportisko izaugsmi.


Ātrums un veiklība – lai sportists spētu demonstrēt savu vislabāko sniegumu, ir nepieciešams attīstīt ātruma un veiklības īpašības. Svarcelšana pēc būtības ir īsa kustība, kas ilgst tikai dažās sekundes. Tādēļ vislabākos rādītājus sportisti spēj demonstrēt, kad spēks tiek apvienots ar ātrumu. Lai šo fizisko īpašību pilnveidotu, treniņos tiek izmantoti dažādu lēcienu un pat sprinta vingrinājumi.


Lai vairotu jauniešu mērķtiecību un motivāciju, viņi  var piedalīties sacensībās gan tuvākos, gan tālākos Latvijas reģionos.

Treneri